Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z wielu miejsc. Sprawdż na co możesz liczyć.
Co możesz zrobić?
Zadzwoń do ośrodka pomocy społecznej w miejscowości, w której mieszkasz.
W tym szczególnym okresie ośrodki pomocy społecznej powinny skupić się na pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym - szczególnie potrzebującym wsparcia w związku z kwarantanną. To one znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nierzadko nie są w stanie radzić sobie same.
Uwaga! Każda osoba, która ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do ośrodka pomocy społecznej.
Policjant pomoże!
Funkcjonariusze policji, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy przebywasz w domu, szczególna uwagę będą zwracać na osoby samotne, starsze czy niepełnosprawne. Informacje o takich osobach przekażą do ośrodka pomocy społecznej.
Ważne! Pracownik socjalny ośrodka pomocy społecznej skontaktuje się z Tobą w miarę możliwości telefonicznie. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich i możliwe ograniczenie ryzyka dalszego rozwoju epidemii.
Ciepły posiłek w domu
W sytuacji, kiedy osoba starsza, samotna czy niepełnosprawna, bądź rodzina - nie jest w stanie sama zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, takiej pomocy udzieli gmina.
Posiłki i produkty żywnościowe będą dostarczane przez osoby wyznaczone w danej gminie, we współpracy z wolontariuszami organizacji pozarządowych. Ośrodek pomocy społecznej współpracuje także z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Strażą Miejską, Policją, Wojskiem Obrony Terytorialnej. te służby także mogą rozwozić posiłki i produkty żywnościowe dla Ciebie.
Potrzebujesz pomocy psychologa?
Zadzwoń do właściwego ośrodka pomocy społecznej w swojej gminie bądź powiatowego centrum pomocy rodzinie w powiecie.
Uwaga! Osoby po leczeniu szpitalnym wymagającym choćby czasowego wsparcia w postaci usług opiekuńczych czy specjalistycznych usług opiekuńczych powinny mieć usługi przyznane w trybie pilnym.
Harmonogram kwietniowej rejestracji na szczepienie. Sprawdź również godziny otwarcia punktów sczepień przeciwko COVID-19
więcejHarmonogram mobilnych punktów pobrań na obecność wirusa SARS-CoV-2. UWAGA! Od 01.04.2021 r. ponownie uruchomiony został punkt przy ul. Wóycickiego
więcejKompleksowa otwartość na osoby z niepełnosprawnościami. Program Dostępność Plus.
więcejHarmonogram punktu pobrań na obecność wirusa SARS-CoV-2 w naszej przychodni przy ul. Żeromskiego 13
więcejCykl filmów przygotowany przez NFZ, w którym eksperci podpowiadają jak dokonywać zdrowych i mądrych wyborów na etapie zakupów produktów spożywczych
więcej"Środa z Profilaktyką" w ramach akcji Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ)
więcejSprawdzić czy Twój układ odpornościowy wytworzył już przeciwciała anty-SARS-CoV-2. Wykonaj test serologiczny w tym kierunku!
więcejKolejne udogodnienie dla pacjentów, którzy czują się źle i podejrzewają, że mogą mieć Covid-19. Teraz możesz zapisać się na test ONLINE. Na podstawie przekazanych danych system określi czy kwalifikujesz się do testu.
więcejCopyrights 2011-2019 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałow w całosci lub w części bez zgody właściciela jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.