Naszym nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo i zdrowie Pacjenta. W celu zagwarantowania najlepszego komfortu podczas badania kolonoskopii lub gastroskopii anestezjolog, po konsultacji z Państwem (czytaj więcej ), proponuje odpowiedni rodzaj znieczulenia.
Znieczulenie ogólne
"narkoza"
Jest to stan wywołany lekami podobny do głębokiego snu, zapewniający Pacjentowi komfort. Pacjent jest pod stałą opieką lekarza anestezjologa, świadomość jest ograniczona lub całkowicie wyłączona, w razie konieczności podawane są leki przeciwbólowe, a samego zabiegu Pacjent nie pamięta.
Sedacja
Uspokojenie i ograniczenie świadomości Pacjenta.
Aby znieczulenie i badanie endoskopowe przebiegały jak najsprawniej i najbezpieczniej, wymagane jest odpowiednie przygotowanie Pacjenta.
W dniu zabiegu:
Należy zgłosić się na czczo, czyli bez jedzenia i picia, co najmniej przez 8 godzin przed znieczuleniem oraz nic nie pić co najmniej przez 4 godziny przed znieczuleniem. |
Niewskazane jest żucie gumy. |
W przypadku osób palących nie zaleca się palenia papierosów przed zabiegiem. |
Pacjenci z chorobami wymagającymi codziennego, regularnego przyjmowania leków, w dniu badania powinni zażyć poranną dawkę leków popijając niewielką ilością wody. Lekarz poinformuje jakie leki Pacjent ma przyjmować w dniu zabiegu. Leki przyjmowane na stałe Pacjent powinien zabrać ze sobą idąc na zabieg. |
Na badanie należy zgłosić się bez makijażu, a biżuterię i inne cenne przedmioty prosimy pozostawić w domu. |
Po zabiegu Pacjent jest przewożony do sali obserwacyjnej. Czas, w którym powraca świadomość zależy od stanu Pacjenta i jego reakcji na podane leki. Zazwyczaj trwa to kilkanaście minut. Pacjent pozostaje pod ścisłą obserwacją pielęgniarską do czasu kiedy jego stan ogólny umożliwi opuszczenie przychodni pod nadzorem osoby towarzyszącej, nie wcześniej niż 1 - 2 godziny. Odebranie Pacjenta z przychodni jest możliwe wyłącznie przez osobę dorosłą i sprawną fizycznie.
Ze względu na utrzymujące się tzw. resztkowe działanie leków, nie wolno Pacjentowi przez 24 godziny po znieczuleniu:
W domu powinna być zapewniona całodobowa opieka, a w razie komplikacji możliwość szybkiego kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu lub pogotowiem.
Znieczulenie, jak każde procedura medyczna, może skutkować powikłaniami. Wystąpienia powikłań groźnych dla życia są rzadkie i zależą od stanu ogólnego Pacjenta i jego indywidualnej reakcji na leki. Wystąpienie powikłań podczas znieczulenia może być związane ze stanem zdrowia Pacjenta, dlatego ważne jest poinformowanie anestezjologa w czasie konsultacji anestezjologicznej (czytaj więcej ) o wszelkich problemach zdrowotnych.
W wyniku znieczulenia mogą wystąpić:
Powikłania o większym prawdopodobieństwie:
Powikłania o mniejszym prawdopodobieństwie:
W przypadku pojawienia się niepokojących dolegliwości lub jakichkolwiek kłopotów ze zdrowiem, prosimy o natychmiastowy kontakt telefoniczny lub osobisty
Przychodnia Klaudyny 26 b
+48 22 833 00 00
godz. 8:00 – 20:00
Oddział SOR
całodobowo
Pogotowie Ratunkowe
999
Telefon alarmowy
całodobowo
112
Jeśli potrzebują Państwo, dodatkowych wyjaśnień powyższych informacji albo jeśli chcecie Państwo zapytać o inne kwestie dotyczące proponowanego znieczulenia, prosimy zapytać lekarza w trakcie konsultacji anestezjologicznej (czytaj więcej ) przed wykonaniem badania gastroskopii/kolonoskopii w znieczuleniu.
Diagnostyka chorób sercowo-naczyniowych na wczesnym etapie pozwala zapobiec udarowi czy zawałowi serca. Poznaj naszą ofertę i ciesz się zdrowiem jak najdłużej.
więcejWysoka jakość badań przewodu pokarmowego ze znieczuleniem w Przychodni Klaudyny 26 b
więcejWysokospecjalistyczne aparaty do kompleksowej diagnostyki, leczenia schorzeń oczu oraz laserowej korekcji wzroku
więcejCopyrights 2011-2019 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałow w całosci lub w części bez zgody właściciela jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.